„Czerwony Kapturek c.d.”

W Międzynarodowym Dniu Wymiaru Sprawiedliwości - 23 maja 2024 r w Sądzie Rejonowym w Przemyślu odbyła się rozprawa edukacyjna z udziałem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Sądu Rejonowego oraz uczniów z klasy IIIa oraz grup świetlicowych klas II c i III b Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w sądzie nad Wilkiem Szarym według „Leśnego Kodeksu Karnego” oskarżonym o połknięcie Babci i Czerwonego Kapturka. Udział dzieci polegał na wcielaniu się w role sędziów, ławników oraz bacznej obserwacji pracy adwokata, prokuratora, policjantów oraz słuchaniu zeznań świadków. Linia obrony oparta była na fałszywym wegetarianizmie wilka.

Prowadzący starali się przybliżyć nie tylko rolę wymiaru sprawiedliwości, ale również jak należy zachować się podczas rozprawy sądowej, zapoznali dzieci z wokandą oraz poinformowali o szczegółach sprawy, w której będą uczestniczyć. Ostatecznie Wilk Szary został skazany, a za przestępstwo wymierzona została mu sprawiedliwa kara więzienia. Na koniec wszyscy mieli możliwość porozmawiania z sędzią oraz skorzystania ze słodkiego poczęstunku Czerwonego Kapturka.

Gratulujemy aktorom wspaniałego występu.

Beata Chodorowska – Mytnik

Dorota Hirszberg

Opublikował(a): Administrator Strony Data publikacji: 29-05-2024 16:16 Modyfikował(a): Administrator Strony Data modyfikacji: 29-05-2024 16:17