VI Konkurs Recytatorski „Horyzont słowa. Czesław Miłosz”

27 maja 2024 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się VI Konkurs Recytatorski „Horyzont słowa. Czesław Miłosz”, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz instruktorzy z 15 placówek edukacyjnych i kulturalnych województwa podkarpackiego.

Czesław Miłosz jest  literackim Patronem Roku 2024, dlatego  uczestnicy mogli obejrzeć przygotowaną z tej okazji wystawę zbiorów pt. „Czesław Miłosz. Ogrodnik poezji polskiej”, przybliżającą sylwetkę pisarza oraz różnorodne aspekty jego twórczości.

W czasie spotkania 22 uczestników zaprezentowało 44 utwory poetyckie Czesława Miłosza, w których wybrzmiały najważniejsze przesłania twórczości autora.

Po prezentacjach  młodzież uczestniczyła w warsztatach poprowadzonych przez Michała Kurka, który przekazał uczestnikom praktyczne wskazówki dotyczące prezentacji tekstów.

Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Jędruch z klasy 7 b ( op. p. Barbara Warchał) oraz Adam Oleszek z klasy 8c (op. p. U. Jurczyszyn-Baran), który za recytację otrzymał wyróżnienie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, natomiast laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Przemyską Bibliotekę Publiczną oraz Wydawnictwo Znak

Urszula Jurczyszyn - Baran

Data publikacji: 06-06-2024 19:56