Wycieczka klas 6a i 7b

4 czerwca 2024 roku uczniowie  klasy 6a i 7b  wraz z opiekunkami  p. Iwoną Kociańską, p. Barbarą Warchał,p. Renatą Białowąs i p. Justyną Wotą udali się na czterodniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 5.30 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.  Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Parku Iluzji. Niestety deszcz nie dał nam szansy na zabawę, ale "krzywy domek" był mega. Z przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta: Rynek, Kolumna Zygmunta, Barbakan. Katedra św. Jana, Grób Nieznanego Żołnierza. Odwiedziliśmy także Pomnik Małego Powstańca, upamiętniający najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego,a następnie Zamek Królewski. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik, to niewątpliwie jeden z najważniejszych punktów wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Następnie udaliśmy się na XXX-piętro Pałacu Kultury i Nauki by podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę stolicy. Wizyta w sejmie była wyczekiwanym punktem, gdyż na własne oczy zobaczyliśmy to co do tej pory było możliwe tylko poprzez tv. Na korytarzu Sejmu spotkaliśmy pana Krzysztofa Bosaka -Wicemarszałka Sejmu RP. W Jump Arenie– parku trampolin daliśmy upust naszej energii. Skoki na trampolinach dostarczyły niezapominanych wrażeń i z pewnością uświadomiły, iż to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Niewidzialna Wystawa,to wyjątkowa interaktywna podróż w świat całkowitej ciemności, podczas której mogliśmy wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu... Następnie wizyta na Stadionie Legii Warszawa. Wraz z przewodnikiem zobaczyliśmy najciekawsze zakamarki obiektu m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów oraz centrum medialne przeznaczone dla dziennikarzy. Zajęcie miejsc na trybunach było szansą poczuć się jak prawdziwy kibic. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tam spotkać. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy byli zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Iwona Kociańska

Data publikacji: 11-06-2024 19:30