Klasy drugie na zielonej szkole

Początkiem czerwca klasy drugie wyjechały do Przysietnicy koło Brzozowa na zieloną szkołę. Zamieszkaliśmy w czarującym dworku o nazwie „Czardworek”. Nikt jednak nie przebywał w pokojach, ponieważ pogoda nam dopisała, a program był napięty. Dzieci zmierzyły się ze ścianką wspinaczkową, przełamywały swój lęk podczas „lotu miotłowego”, uczyły się strzelać z łuku oraz wzięły udział w zabawie terenowej z wykrywaczem metalu. Dla większości uczestników wycieczki najciekawszą atrakcją było spotkanie z astrologiem oraz obserwacja nieba przez teleskop z wysokiej wieży czarującego dworku. Niesamowitym przeżyciem był moment otwierania się dachu i pierwsze spojrzenie w przestrzeń , które zapierało dech w piersiach. Okazuje się, że zainteresowanie tym tematem jest wśród naszych uczniów ogromne i gdyby to było możliwe, rozmowy z naszym prelegentem trwałyby do samego rana.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Solinie. Tam oprócz spaceru i lodów dzieci miały matematykę w praktyce. Robiły bowiem zakupy, dokładnie przeliczając wydatki, żeby zmieścić się w posiadanym na ten cel budżecie.

Wspólny wyjazd był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację dzieci .

To była udana wycieczka, a czas spędzony razem bezcenny.

Beata Jucha

Data publikacji: 16-06-2024 18:48