1b i 3c w krainie dinozaurów

Na zakończenie roku szkolnego klasy 1b i 3c wybrały się do Kompleksu Turystycznego w Bałtowie. Niezwykłą przygodę dzieci rozpoczęły Sabatówce – Wiosce Czarownic. Po ćwiczeniach rozgrzewkowych mogły przenieść się w świat magii i czarów oraz spróbować smakołyków Wielkiej i groźnej Czarownicy.

Wielu niezapomnianych przeżyć doświadczyły uczestnicząc w Bałtowskim Safari. Podróżowały po rozległych terenach parku specjalnie do tego przygotowanym „amerykańskim schoolbusem” i obserwowały duże zwierzęta żyjące tam w wybiegach, prawie na wolności. W zwierzyńcu dolnym oglądały niezwykłe okazy zwierząt małych w tym domowych.

Niesamowite wrażenie wywarł na wszystkich Park Jurajski. Wędrując ścieżkami przez park, dzieci widziały modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Zwiedziły też muzeum dinozaurów i jego skarby paleontologii.

Podczas wycieczki wytchnienie i odpoczynek przyniosła restauracja, w której zjadły pyszny obiad.

Kolejnym punktem programu były odwiedziły w kinie 5D, a podczas projekcji trójwymiarowego obrazu widzowie mogli doznawać także innych wrażeń: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych i zapachowych.

Na koniec dzieci wpadły w szał zabawy w parku rozrywki.

Z wycieczki do ,,Krainy Dinozaurów" wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale także fascynująca lekcja prehistorii.

Dorota Kotuła i Dorota Mykita

Data publikacji: 16-06-2024 18:50