Klasa 2 c w Straży Pożarnej

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc.

Aby zrealizować te cele, dnia 18 czerwca bieżącego roku uczniowie klasy 2 c udali się na wycieczkę dydaktyczną do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją była dla nich możliwość przymierzania elementów stroju strażaka oraz wejście do wozów strażackich. Zachwyt wzbudziło lanie wody z węża do gaszenia pożaru. To była prawdziwa frajda!

Zdobyta podczas wycieczki wiedza jest niezwykle ważna i z pewnością będzie wykorzystana w życiu codziennym.

Renata Fedewicz

Data publikacji: 20-06-2024 19:38