Kronika

Prezentacja tomiku „Wiersz dla księdza Jana”

23 czerwca 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta prezentacja tomiku „Wiersz dla księdza Jana”, zawierającego wiersze uczestników konkursu poetyckiego pod tym samym tytułem.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Wiersz dla księdza Jana” pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Michalika odbywał się od 2012 roku. Jego pomysłodawczynią była pani wicedyrektor Jagoda Ciepiela, a głównym mecenasem Rada Rodziców. Konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych noszących imię księdza Jana Twardowskiego, odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI. Brali w nim udział uczniowie z całej Polski. Aby podsumować pięć lat konkursu, jego organizatorzy postanowili wydać tomik zawierający wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace, publikowane dotąd wyłącznie na stronie internetowej szkoły. O szatę graficzną zadbali uczniowie naszej placówki, którzy wykonali ilustracje do nagrodzonych wierszy.

W trakcie prezentacji przepięknie wydanej książki pani dyrektor Dorota Kotuła wręczyła pamiątkowe egzemplarze młodym poetom, których wiersze znalazły się w tomiku, autorom ilustracji oraz nauczycielom i rodzicom, którzy przez te wszystkie lata byli związani z konkursem poetyckim i projektem wydania pozycji.

Osobą, która od początku kibicowała naszym działaniom, jest Aleksandra Iwanowska, wieloletnia przyjaciółka ks. Twardowskiego i edytorka jego wierszy. Z okazji wydania „Wierszy dla księdza Jana” przysłała ciepłe słowa, skierowane do autorów:

Życzę, aby zarówno autorzy wierszy zebranych w tym tomiku, jak autorzy ilustracji do nich zachowali w sobie wewnętrzne piękno, a w dorosłe życie wnosili to, co dla nich – uczniów księdza Twardowskiego – jest ważne teraz, co pomaga odnaleźć sens życia i uczy patrzeć na świat.

Mamy nadzieję, że wydanie tej pozycji będzie nie tylko doskonałym sposobem na uhonorowanie talentu i trudu najmłodszych poetów, lecz także – przynajmniej dla niektórych z nich – początkiem wspaniałej poetyckiej drogi.

PDFZbiór poezji konkursowej (137,78KB)

 

 

Na skróty